12.4.2018 Dopoledne herna uzavřena !

 Milí příznivci MC Krteček :-) 

Již zítra dopoledne začíná kurz šití BF balerin/mokasín, který je na pokračování. Z toho důvodu bude nyní 6 čtvrtečních dopolední herna pro veřejnost uzavřena. Jedná se o data 12.4., 19.4., 26.4., 3.5., 10.5., 17.5.. Odpolední provoz je beze změn. 

Děkujeme za pochopení :-)

motýlek
 

Mateřské centrum Krteček

 

  • vzniklo v lednu 2003, v srpnu téhož roku byla, za podpory úřadu Městského obvodu Poruba, otevřena herna, kde jsme fungovali do května 2010.
  • Poté proběhlo stěhování do nových prostor v budově ZŠ na ul.J.Valčíka, kde jsme slavnostně zahájili provoz v září 2010.  
  • V roce 2013 nás dostihl přeliv většího množství dětí z MŠ na ZŠ a v červnu 2013 se proto MC opět stěhovalo. Novým působištěm se stala ZŠ na ul. I. Sekaniny. Díky vstřícnému patronátu Městského obvodu Poruba začala v listopadu 2013 rozsáhlá rekonstrukce prostor pro MC v budově školy. Kolaudace proběhla v lednu 2013 a v těchto prostorách působíme dodnes.
  • Provoz centra zajišťují „služební maminky“. Všechny pracujeme jako dobrovolnice ve svém volném čase a snažíme se vytvořit vám příjemné prostředí, kde můžete trávit hezké chvíle se svými dětmi nebo vnoučaty.
  • Za fungování centra jsou zodpovědné vždy tři dobrovolnice ve funkcích předsedkyně sdružení, místopředsedkyně sdružení a koordinátorka činností. Finance na provoz získáváme z vašich příspěvků na provoz (vstupné), dále pak ze sponzorských darů (můžete nás kdykoli překvapit jakoukoli částkou), dotací a velkou oporou je nám v případě potřeby obec.
  • Protože každá služební maminka se po čase vrací zpět do práce, stále hledáme a vítáme dobrovolnice, které by se rády zapojily do chodu mateřskéco centra a pomohly nám tak udržet ideu centra bez zaměstnanců dál.
  • Každoročně organizujeme již tradiční akce pro děti - Maškarní bál, Slet čarodějnic, Den dětí, Buzení svatého Martina či Mikulášskou. Jak se nám tyto akce daří? Můžete nahlédnout do fotogalerie či nám poslat vlastní fotky z těchto akcí, rádi je uveřejníme.
  • Nabízíme možnost využití kvalitně vybavené knihovny, kde najdete knihy týkající se těhotenství, porodu, výchovy dětí.... Pravidla půjčování knih zde
  • Přejeme Vám příjemný pobyt 

 

AktualityAktuality
18.04.2018

 Neváhejte se přihlásit na tento báječný seminář. Zde najdete příhlášku !

Přednáška byla přesunuta na termín 22.5.2018. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás :-)

> Více
18.04.2018

 Kurz obsahuje 9 hodinových lekcí na různá témata, která trápí všechny rodiče.

Ještě stále jsou volná místa. Kurz zatím neprobíhá. 

Neváhejte se přihlásit a zamluvit si tak své místečko. Děkujeme.

> Více
06.04.2018

 Srdečně Vás zveme na tuto báječnou akci pod širým nebem, na fotbalovém hřišti v Martinově. 

Můžete se těšit na spoustu soutěží, pálení čarodějnice, opekání buřtů a stavění májky :o) 

Akce probíhá za příznivého počasí. Již se na všechny těšíme. Váš Krteček

> Více
03.04.2018

 Alternativní školní vzdělávání pro děti v 1. a 2. Třídě, které jsou v domácím vzdělávání. Výuka je inspirována montessori, waldorfskou a lesní pedagogikou.

Nezapomeňte si rezervovat své místečko ;o)

> Více
26.08.2017

Chcete trávit volný čas se svými dětmi smysluplně a patřit do kruhu aktivních, přátelských žen, kterým není lhostejné, jak žijeme? Ozvěte se nám na telefon 776340404 nebo 737029048, či na email info@mc- krtecek.cz 

Rády se s Vámi setkáme a uvítáme Vás Vás mezi sebou...

> Více