Vážení příznivci, již nyní můžete přihlásit své dětičky na Setkání s Mikulášem buď v 15:00, nebo 17:00 hod.. Následně si nezapomeňte své vstupenky vyzvednout v provozní době herničky. Na všechny se těší Anděl, Čert a Mikuláš :o)

motýlek

Mateřské centrum Krteček

• vzniklo v lednu 2003, v srpnu téhož roku byla, za podpory úřadu Městského obvodu Poruba, otevřena herna, kde jsme fungovali do května 2010.
  • Poté proběhlo stěhování do nových prostor v budově ZŠ na ul.J.Valčíka, kde jsme slavnostně zahájili provoz v září 2010.
  • V roce 2013 nás dostihl přeliv většího množství dětí z MŠ na ZŠ a v červnu 2013 se proto MC opět stěhovalo. Novým působištěm se stala ZŠ na ul. I. Sekaniny. Díky vstřícnému patronátu Městského obvodu Poruba začala v listopadu 2013 rozsáhlá rekonstrukce prostor pro MC v budově školy. Kolaudace proběhla v lednu 2013 a v těchto prostorách působíme dodnes.
  • Provoz centra zajišťují „služební maminky“. Všechny pracujeme jako dobrovolnice ve svém volném čase a snažíme se vytvořit vám příjemné prostředí, kde můžete trávit hezké chvíle se svými dětmi nebo vnoučaty.
  • Za fungování centra jsou zodpovědné vždy tři dobrovolnice ve funkcích předsedkyně sdružení, místopředsedkyně sdružení a koordinátorka činností. Finance na provoz získáváme z vašich příspěvků na provoz (vstupné), dále pak ze sponzorských darů (můžete nás kdykoli překvapit jakoukoli částkou), dotací a velkou oporou je nám v případě potřeby obec.
  • Protože každá služební maminka se po čase vrací zpět do práce, stále hledáme a vítáme dobrovolnice, které by se rády zapojily do chodu mateřskéco centra a pomohly nám tak udržet ideu centra bez zaměstnanců dál.
  • Každoročně organizujeme již tradiční akce pro děti - Maškarní bál, Slet čarodějnic, Den dětí, Buzení svatého Martina či Mikulášskou. Jak se nám tyto akce daří? Můžete nahlédnout do fotogalerie či nám poslat vlastní fotky z těchto akcí, rádi je uveřejníme.
  • Nabízíme možnost využití kvalitně vybavené knihovny, kde najdete knihy týkající se těhotenství, porodu, výchovy dětí.... Pravidla půjčování knih zde
  • Přejeme Vám příjemný pobyt

AktualityAktuality
20. a 21.11.2017 Odpolední herna uzavřena
20.11.2017

Vážení příznivci Krtečka, dnes a zítra vždy odpoledne bude herna z důvodu konání přednášek uzavřena. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás dopoledne. Váš Krteček

17.11.2017Nezapomeňte se přihlásit ;o) Již se na všechny těšíme...
08.11.2017

Každá naše aktivita nese ovoce...

08.11.2017Srdečně Vás zveme na kurz nošení dětí v šátku pod taktovkou duly, laktační poradkyně, matky tří dětí a velmi příjemné ženy Kateřiny Štěpánkové. A proč? Protože není krásnější pohled, než na dítě na hrudi maminky.... Na akci je nutné se registrovat.

08.11.2017

Nastávají maminky, neváhejte se přihlásit na náš KURZ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVY aneb na začátku záleží, který vede zkušená maminka a dula Katka Štěpánková. V sérii devíti tematicky navazujících přednášek, Vás provedeme obdobím počátků mateřství. Více ZDE, nebo na www.nazacatkuzalezi.cz

První hodina začíná 7.12.2017 na téma Období těhotenství. Pojištěnci RBP mají tuto přednášku zdarma. Na přednášku je nutné se objednat! Na začátku opravdu ZÁLEŽÍ :o)