Přijďte se s dětmi pobavit na rej masek ! Nebude chybět ani klaun.

Pozvánky jsou stále k dispozici... Neváhejte ;o)

motýlek

Mateřské centrum Krteček

• vzniklo v lednu 2003, v srpnu téhož roku byla, za podpory úřadu Městského obvodu Poruba, otevřena herna, kde jsme fungovali do května 2010.
  • Poté proběhlo stěhování do nových prostor v budově ZŠ na ul.J.Valčíka, kde jsme slavnostně zahájili provoz v září 2010.
  • V roce 2013 nás dostihl přeliv většího množství dětí z MŠ na ZŠ a v červnu 2013 se proto MC opět stěhovalo. Novým působištěm se stala ZŠ na ul. I. Sekaniny. Díky vstřícnému patronátu Městského obvodu Poruba začala v listopadu 2013 rozsáhlá rekonstrukce prostor pro MC v budově školy. Kolaudace proběhla v lednu 2013 a v těchto prostorách působíme dodnes.
  • Provoz centra zajišťují „služební maminky“. Všechny pracujeme jako dobrovolnice ve svém volném čase a snažíme se vytvořit vám příjemné prostředí, kde můžete trávit hezké chvíle se svými dětmi nebo vnoučaty.
  • Za fungování centra jsou zodpovědné vždy tři dobrovolnice ve funkcích předsedkyně sdružení, místopředsedkyně sdružení a koordinátorka činností. Finance na provoz získáváme z vašich příspěvků na provoz (vstupné), dále pak ze sponzorských darů (můžete nás kdykoli překvapit jakoukoli částkou), dotací a velkou oporou je nám v případě potřeby obec.
  • Protože každá služební maminka se po čase vrací zpět do práce, stále hledáme a vítáme dobrovolnice, které by se rády zapojily do chodu mateřskéco centra a pomohly nám tak udržet ideu centra bez zaměstnanců dál.
  • Každoročně organizujeme již tradiční akce pro děti - Maškarní bál, Slet čarodějnic, Den dětí, Buzení svatého Martina či Mikulášskou. Jak se nám tyto akce daří? Můžete nahlédnout do fotogalerie či nám poslat vlastní fotky z těchto akcí, rádi je uveřejníme.
  • Nabízíme možnost využití kvalitně vybavené knihovny, kde najdete knihy týkající se těhotenství, porodu, výchovy dětí.... Pravidla půjčování knih zde
  • Přejeme Vám příjemný pobyt

AktualityAktuality

Přijďte se s dětmi pobavit na rej masek ! Nebude chybět ani klaun.

Pozvánky jsou stále k dispozici... Neváhejte ;o)

Setkání s pejsky, kteří těší dětskou duši...

Přednáška je již obsazena. Děkujeme za pochopení. Váš Krteček

30.01.2018

Přijďte se dozvědět o možnostech, které aromaterapie nabízí :)

Na přednášku je nutné se objednat. Děkujeme :o)

30.01.2018

Srdečně Vás zveme na poporodní setkání s naší dulou Katkou Štěpánkovou a Mgr. Katkou Porzerovou. Na setknání je nutné se přihlásit. Děkujeme :)

30.01.2018Srdečně Vás zveme na kurz nošení dětí v šátku pod taktovkou duly, laktační poradkyně, matky tří dětí a velmi příjemné ženy Kateřiny Štěpánkové. A proč? Protože není krásnější pohled, než na dítě na hrudi maminky.... Na akci je nutné se registrovat.